Marian Zachar

3x100 pre mladýchAhojte kamaráti,

nedávno sa mi podarilo napriek pandémií osláviť 34. narodeniny a namiesto prípitku som si dal pichnúť akurát tak prvú dávku vakcíny.

V týchto dňoch, konkrétne 10. júna by zakladateľ DofE, princ Philip, vojvoda z Edinburghu oslávil svoje 100. narodeniny. 

Pri tejto príležitosti sme v DofE chceli ukázať, že má zmysel na sebe makať, športovať, pomáhať okoliu a užívať si prírodou. Pretože presne toto pokladal princ Philip za dôležité.

Aj preto sme sa všetky Národne kancelárie DofE na svete spojili a vytvorili sme DofE Challenge 100, aby sme počas 100. výročia narodenia Philipa ukázali všetkým, že v mladých je nekonečný potenciál. A popri tom sa trochu aj sami vytrápime, lebo vieme, že všetko dobré stojí aj pot a aj trochu sĺz.

Pridajte sa aj vy, podporte ma v plnení mojich cieľov a prispejte aj finančne, aby sme mohli zapojiť ďalšieho mladého človeka do DofE. 

No a aká bude teda moja výzva? V duchu DofE, plánujem 3, každú z iného rožka:

1. Dobrovoľnícka výzva - za každých 50€ podpory pošlem 1 list pre seniorov v domove dôchodcov v rámci iniciatívy Pošli dobro (max 100 listov). Strieborný absolvent DofE z Trnavy, Jano Cipár, založil ešte minulý rok túto výbornú iniciatívu, ktorá sa snaží v čase sociálnej izolácie trošku spríjemniť život v domovoch a rád pridám ruku k dielu.

2. Športová výzva - ak sa mi podarí vyzbierať aspoň 750€ tak absolvujem 100km túru na bicykli. Výlety na bicykli boli počas pandémie mojím úníkom a pomohli mi aj s regeneráciou. Trasy som si nikdy nemeral, ale moje maximum bol minulý rok výlet trasa zo Šamorína do Bratislavy. 100km bude asi o dosť viac :-D

3. Expedičná výzva - ak sa mi podarí vyzbierať aspoň 1500€ tak prejdem 100km dlhú trasu na Ceste hrdinov SNP. Nielen, že jedného hrdinu máme aj v rodine (partnerka je vnučka Imricha Karvaša), ale navyše sa do DofE Challenge 100 zapojil aj britský veľvyslanec na Slovensku, Nigel Baker, s ktorým túto legendárnu trasu prejdeme spoločne (snáď aj za podpory kolegov). 

Takto som vyzeral minulý rok pri výstupe na Kráľovu hoľu a to bolo necelých 16km. 

Táto výzva bude bolieť, bude mať zmysel a najmä pomôže dobrej veci. Pridajte sa aj vy, podporte zapojenie mladých do DofE (ročný náklad na zapojenie mladého človeka do DofE je 100€) a podkúrte mi. Budete mať dobrý pocit a môžete sa tešiť na moje trápenie - fotky a videá z utrpeniana bajku aj na túre pošlem.

Ďakujem v mene celého DofE!

Marián

***

Po skončení challengu v DofE vylosuje zo všetkých podporovateľov v tejto výzve jedného darcu, ktorému poďakuje podporou jedným výtlačkom z limitovanej edície Poustru (100ks), ktorú sme vytvorili spolu s madebythe: pri príležitosti nedožitých 100. narodením princa Philipa. Viac o tomto umeleckom diele, ktoré prepája Slovensko a posolstvo vojvdodu z Edinbughu na našom webe.

***

Novinky a komentáre

Autor ani darcovia zatiaľ nepridal nijaké komentáre.

Už darovali

žiadne dary
Výzva pre organizáciu The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z.